slutresultat 11-5 till dom goda.
I obyggden på lidingö igårkväll samlades 4 picasso-krigare för match mot 181 dc.dom startade på 561 medans vi var tvungna att jobba från 631. Johnny var väldigt stabil och tog 4 vinster (man spelar fyra singlar vardera) därefter överaskade jag nog alla med 3 vinster,pierre och jyrki fyllde på med 2 segrar vardera-mest minnesvärt.....jyrki spelade en usel match när segern redan var i hamn och hamnade följdriktigt i tiebrake där han öppnar med en etta...sen dunkar han in två rödbullar-ridå.
Grattis Sara. Mycket bra jobbat...God Jul.
Grattis Johnny....
Tänkte bara skriva här så ni picassospelare också får veta :)Jag kom 5-8 i damdubbeln på distriksmästerskapen.// Sara 4B
Ett stort tack till alla som var med i går på Lucia Cup. Mycket god uppslutning. 15 spelare i 3 pooler. Vinnare Johnny mot en taggad Nidal. Looser "snygg" Micke mot Moncan. God mat och god stämmning. Det här gör vi om...Godis till alla så det räcker till jul.
Jaaa, ikväll är det derby för division 4, lycka till Picasso!!
jag kommer oxå,,,,
Jag kan inte, jag jobbar daghelg. Men på måndag 6/12 är jag på plats.
jag kommer mvh johnny
Besöksadress: Mangos Bar & Kök, Dackevägen 3917734 Järfälla